Mercedes GLC - test

Dostępny w wersjach SUV oraz coupe nowy Mercedes GLC cieszy się ogromnym zainteresowaniem kierowców na całym świecie. Także nad Wisłą nie brakuje entuzjastów tego modelu, dlatego postanowiliśmy przetestować jedną z najgorętszych premier motoryzacyjnych 2019 roku. Sprawdź, czy warto wydać 200 000 złotych na nowego GLC i poznaj najmocniejsze oraz nieco słabsze strony auta od producenta ze Stuttgartu.

Wnętrze GLC Coupe 2019

Testowany przez nas Mercedes GLC Coupe 250 d 4Matic wyróżnia się agresywną, podniesioną linią nadwozia, która na pierwszy rzut oka noże nie pasować do segmentu, w którym producent zakwalifikował samochód. Jednak fakt, że GLC w pewnych aspektach przypomina bardziej miejskiego SUV-a, wcale nie odbiera mu sportowych cech, typowych dla coupe. O niepokornym charakterze auta informuje nas mnóstwo elementów zewnętrznych, począwszy od plastikowych nakładek na nadkolach, aż po wykończenie listew przyprogowych ze stali szlachetnej (wyższa cena). Jeśli chodzi o wnętrze nowego GLC, auto jak zwykle w przypadku Mercedesa zostało dopracowane do perfekcji. Fani niemieckiej solidności znajdą tu szereg dobrze znanych rozwiązań, doskonałej jakości materiały wykończeniowe czy przemyślaną, ergonomiczną konstrukcję. Z kolei miłośnicy nowoczesnego wyposażenia docenią ilość systemów wspierających kierowcę, oraz ich szerokie możliwości konfiguracyjne - w tej kwestii warto zainteresować się linią AMG. Jeśli chodzi o design, wietrze nowego GLC odzwierciedla marzenie o dynamice i doskonałych osiągach, definiujących sportowe auta. Tutaj naprawdę wszystko jest ze sobą świetnie spasowane, co mocno wpływa na komfort jazdy.

Wygodne fortele wykończone są materiałami o ponadprzeciętnej jakości. Na uwagę zasługuje ich odpowiednie wyprofilowanie skutkujące zapewnieniem odpowiedniej ilości miejsca w kabinie. Mimo podniesionej linii nadwozia wysokie osoby w GLC mogą jednak poczuć się mniej komfortowo. Cóż – taka jest cena za sportowy design i elegancję.

Mercedes GLC – test silnika i osiągi

Pod maską testowanego egzemplarza coupe pracuje wysokoprężny silnik o mocy 204 koni mechanicznych. Wersja 250 d 4Matic zintegrowana jest z 9-biegową przekładnią, co w pełni pozwala cieszyć się sportowym charakterem jazdy gwarantowanym przez GLC Coupe 2019. Mimo iż auto waży blisko 2 tony, trudno mieć zastrzeżenia co do mocy silnika oraz jego dynamiki. Na uwagę zasługuje spontaniczna reakcja na wciśnięcie pedału przyspieszenia – auto „zbiera się” naprawdę dobrze, dzięki czemu, mimo silnika Diesla, przyjemność z jazdy jest w tym modelu niepodważalna. Deklarowane przez producenta, spalanie na poziomie 6,5 l, to wynik całkiem zadowalający, szczególnie biorąc pod uwagę moc silnika, oraz dynamikę jazdy. Wszystko to sprawia, że GLC z pewnością spełni oczekiwania wszystkich tych, którzy cenią sobie prędkość i wysokie osiągi.

Nowy GLC – bezpieczeństwo i komfort przede wszystkim

Nie zawiodą się również Ci, którzy w równym stopniu co szybkość i moc, cenią sobie komfort prowadzenia aut z gwiazdą na masce. Nowy GLC Coupe wyposażony został w doskonale znane systemy wspomagania kierowcy, oferujące szeroki zakres skoordynowanych ze sobą funkcji. Aktywny asystent utrzymania pasa ruchu, asystent hamowania, pilot odległości DISTORNIC z asystentem kierowania czy asystent martwego pola to tylko niektóre opcje dostępne dla podniesienia bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Dodatkowo, auto można doposażyć w system wspierający jazdę z przyczepą czy elektryczne sterowanie hakiem holowniczym i asystentem parkowania z kamerą 360°. Dodatkowe pakiety wyposażenia (szczególnie wersja AMG) podniosą cenę auta, ale oferują jeszcze więcej aktywnych systemów, dzięki którym komfort jazdy GLC z pewnością ulegnie jeszcze większej poprawie.

Mercedes GLC Coupe – cena i nasza opinia

Jesteście ciekawi, czy w 2019 roku warto wydać ponad 200 000 złotych na nowego Mercedesa GLC? Nasza odpowiedź brzmi: warto. Auto wyróżnia się niebanalnym designem jak na segment coupe, co sprawia, że nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Dodatkowo samochód wyróżnia się doskonałą dynamiką i ponadprzeciętnym komfortem jazdy (test wykonywany był zarówno w mieście, jak i na autostradzie). Jeśli poszukujesz auta, które zagwarantuje Ci zadowalające osiągi i pozwoli komfortowo poruszać się po drogach, nowy GLC Coupe jest właśnie dla Ciebie. Zachęcamy do jazdy próbnej w salonie marki Mercedes-Benz.